Українцями та їх незламністю захоплюються: ми вистояли, попри жорстоку навалу загарбників
Позаду рік боротьби за незалежність та свободу. 12 місяців тому Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, проте це не тільки не зламало українців, а навпаки – додало сили духу та відваги.
Хоч найбільша й найочікуваніша перемога ще попереду, ми досягли чималих успіхів: і не тільки на фронті. «Главком» зібрав яскраві перемоги України за рік великої війни.
Київ вистояв
План захоплення України за три дні – казка для російських окупантів, якій так і не судилося реалізуватися. Опір сил тероборони та чітка координація дій Генштабу не дозволила російським військам узяти Київ у кільце. Прогнали окупантів і з області: Ірпінь, Буча та Гостомель позбулися ворожої навали.
Повністю були звільнені Київщина, Житомирщина, Чернігівщина і Сумщина.
Українська хоробрість
У перші дні повномасштабного вторгнення сміливці в різних частинах України, записавшись до ТрО, узяли до рук зброю. Чимало хто зробив це вперше.
Разом із новачками на цій війні вчаться і військові з бойовим досвідом. Від західних партнерів Збройні сили України отримують новітню зброю, стрільбі з якої ще треба навчитися. Та наші відважні герої продовжують боротися за кожен клаптик української землі й переконані: ми вистоїмо й проженемо та знищимо ворога.
Деокупація Харківщини й довгоочікуваний Херсон
«Концентрація українських військ на Півдні», «ЗСУ готують контрнаступ на Херсон» – про майбутні наступальні дії саме на розповідали як російські, так і українські військові експерти і, аби «дати українцям відсіч», Росія підтягувала свої війська саме на той напрямок.
Та розрекламований контрнаступ став дезінформаційною кампанією, яка мала завести російське командування в оману і приховати підготовку українців до контрнаступу на Харківщині.
Звільнення Харківщини – це велике досягнення, яке передувало деокупації Херсона. У перший тиждень після того, як ЗСУ зайшли у Херсон, у місті була справжня атмосфера свята.
Такі блискавичні наступальні дії, що змусили тікати російську армію з Харківщини та Херсонщини, вивчатимуть в військових підручниках у всьому світі.
Енергетична незламність
Пів року росіяни намагаються окунути українців у цілковиту темряву, проте наші енергетики роблять, здавалося б, нереальне: українці зі світлом і відповідно в теплі.
Попри знищене окупантами обладнання та погодні умови, енергетики продовжують цілодобово працювати. Крім того, в Україні збільшують потужності вироблення електроенергії, а мешканці намагаються її економити, тож і тут окупанти зазнали поразки.
Статус кандидата в ЄС
Російська війна проти України розпочалась зовсім не в 2022-му. Це одна з важливих тез, яку українці доносили світу. Ця війна бере початок щонайменше у 2013-му, коли Україна зробила свій вибір: йти в Європу і позбуватись імперського впливу.
28 лютого, за чотири дні після повномасштабного вторгнення, Київ подав заявку про вступ до Європейського Союзу. Уже 23 червня лідери ЄС на саміті в Брюсселі надали Україні статус кандидата до Євросоюзу.
І хоч попереду чимало реформ всередині країни, яка має наближатись до критеріїв держав-членів ЄС, ми зробили перші кроки й впевнено йдемо далі.
У цей день давайте вшануємо пам'ять тих, хто поліг, захищаючи нашу землю та незалежність.
Слава Україні!